reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Wypadek na trasie Reda – Rumia. Dwie osoby ranne

wypadek

Na drodze krajowej nr 6, a dokładnie na odcinku między Redą a Rumią, doszło do niebezpiecznej kolizji. Zderzyły się dwa pojazdy silnikowe, przez dwie osoby musiały trafić do szpitala. Na całe szczęście nie było żadnych ofiar śmiertelnych. Wypadek należał więc do tych łagodniejszych, choć mogło skończyć się bardzo źle.

Do zdarzenia doszło dnia 23 lipca. Dwa samochody wjechały w siebie z durzą siłą, co mogło zakończyć się tragedią. Na szczęście doszło jedynie do niewielkich obrażeń ciała. Przyczyny wypadku ustala policja.

Ustalenie, kto był sprawcą, również nie jest łatwe, gdyż samo ułożenie pojazdów nie wskazywało na to jednoznacznie. Konieczne więc może być uzyskanie zeznań świadków.

Niebezpieczna kolizja na drodze krajowej

Droga Krajowa nr 6 musiała zostać częściowo zablokowana ze względu na wypadek, do jakiego doszło na odcinku Reda – Rumia. W tej okolicy zderzyły się ze sobą dwa pojazdy, co skończyło się poważnymi obrażeniami u dwóch osób.

Wypadek ten nie był zbyt korzystny dla kierowców, którzy musieli przejechać przez DK 6. Konieczne było zamknięcie jednego z pasów ruchu, co spowodowało korek. Okoliczni kierowcy przyzwyczaili się do tego, że ten odcinek należy do wygodniejszych. Zawsze można nim szybko przejechać.

Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych

Nie jesteśmy w stanie zaczarować rzeczywistości i uchronić się przed wszystkimi możliwymi rodzajami wypadków. Warto jednak wiedzieć, jakie są ich najczęstsze przyczyny i dzięki tej wiedzy zminimalizować ryzyko.

Co ciekawe, jedna z najczęstszych przyczyn może się wydawać tak absurdalna, że aż nie rzeczywista. A jednak jest nią jechanie po niewłaściwej stronie drogi. Wydawałoby się, że nawet przedszkolak wie, którędy się jedzie. Niestety, kierowcy bardzo często popełniają ten błąd i zjeżdżają na pas, po którym nie wolno im się poruszać.

Klasykiem jest również nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. To oczywiste, że wszystkim na drodze się śpieszy. Każdy jak najszybciej chce dotrzeć do miejsca docelowego. Nie wymyślono jednak do tej pory teleportów, więc aby gdzieś się dostać, trzeba stopniowo pokonywać drogę.