reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Policjanci z Redy wzięli udział w ratowaniu kota

Policja dostała zgłoszenie, że na parkingu przy ul. Morskiej znajduje się samochód z kotem w środku. Ponoć zwierzę znajdowało się w szczelnie zamkniętym pojeździe, gdzie nie miało dostępu do jedzenia i picia.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, wydali odpowiedni komunikat. Chcieli oni znaleźć właściciela samochodu, aby go otworzył i wypuścił kota. Niestety nie udało się znaleźć takiej osoby, więc funkcjonariusze zdecydowali, że trzeba wybić szybę.

Policjanci nie tylko od łapania przestępców

Funkcjonariusze policji zajmują się nie tylko łapaniem osób, które łamią prawo. Ich zadaniem jest także ochrona. Jak się okazuje, ochrona nie tylko ludzi. Również psy i koty w opałach mogą liczyć na polską policję, która dołoży wszelkich starań, aby im pomóc.

Zwykle jak chodzi o ratowanie zwierzaka przez przedstawicieli służb porządkowych, to myślimy o strażakach. Wyobrażamy sobie od razu grupę strażaków, którzy po drabinie wspinają się w trudno dostępne miejsca i ratują nasze pociechy.

To jednak tylko stereotyp. Również przedstawiciele policji od czasu do czasu zajmują się takimi sprawami. Zwłaszcza kiedy problem zwierzęcia jest bezpośrednią przyczyną braku wystarczającego poziomu odpowiedzialności ze strony właścicieli.

Przypadkowe zamknięcie kota, psa czy nawet dziecka w samochodzie jest bardzo dużym ryzykiem. Może doprowadzić nie tylko do uszczerbku na zdrowiu ale też do śmierci.

Czy koty zawsze chodzą swoimi drogami?

Kot to takie zwierzę, które uchodzi za mistrza przetrwania. Chyba tylko szczury są w stanie go zdetronizować. Wiemy, że koty potrafią zapolować na pożywienie w praktycznie każdych warunków. Oprócz tego nie boją się samotności i zwykle nie tęsknią za ludźmi.

To odróżnia kota od chociażby psa. Pies zawsze cieszy się z powrotu swojego właściciela i zawsze zależy mu na tym, aby mu zaimponować. Koty zaś zwykle radzą sobie same i myślą głównie o własnym przetrwaniu.

Jest to w zasadzie jeden z powodów, dla których ludzie lubią mieć koty. Nie trzeba poświęcać im aż tak dużo uwagi. Potrafią się wydostać ze wszystkich kłopotów, w jakie mogą wpaść. A potrafią wpaść w wiele różnych.