reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Zmiany na horyzoncie: Wielogodzinna sesja Rady Miasta Wejherowa przynosi wiele uchwał

W dniu 17 czerwca, w poniedziałek, miało miejsce posiedzenie Rady Miasta Wejherowa. Dyskusje, które trwały do późnych godzin nocnych, zaowocowały licznymi uchwałami. Decyzje podjęte przez Radę nie tylko wpłyną na codzienne funkcjonowanie miasta, ale także na sposób, w jaki jest ono reprezentowane na zewnątrz. Sesja ta była pełna emocji, a dyskusje dotyczące większości uchwał były intensywne.

Aktualnie, najwięcej przedstawicieli w Radzie Miasta posiada Klub Koalicji Obywatelskiej oraz radni należący do komitetu Sprawiedliwość dla Wejherowian. Łącznie tworzą oni grupę 11 członków Rady. Klub Wolę Wejherowo, z którego ubiegał się o stanowisko prezydenta Krzysztof Hildebrandt, liczy 10 radnych. Przed wyborami samorządowymi, klub prezydenta posiadał większość w Radzie. Obecnie sytuacja ta uległa zmianie. Ale to nie jedyna modyfikacja – rządzący radni wprowadzają również zmiany w statucie oraz dokonują korekt w reprezentacji miasta w różnych związkach i stowarzyszeniach.

Na wniosek przewodniczącego Rady, doszło do zwołania ostatniej sesji Rady Miasta Wejherowa. „Dzisiejsza sesja to pierwsze zwyczajne spotkanie Rady Miasta. Zazwyczaj czerwcowa sesja wiąże się z absolutorium, jednak zostało ono już przyjęte 30 kwietnia. Dzisiaj skupiamy się na uchwałach roboczych. Główny porządek obrad obejmuje zmiany budżetowe” – poinformował Arkadiusz Szczygieł, Przewodniczący Rady Miasta Wejherowo, dla Twojej Telewizji Morskiej.

W dużej mierze, dyskusje dotyczyły podziału ponad miliona złotych dodatkowych funduszy.