reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

13-letnia gdyńska nastolatka odnaleziona przez policję po zgłoszeniu zaginięcia

Zaginioną 13-letnią dziewczynkę z Gdyni odnaleźli policjanci, dzięki szybkiemu i sprawnie przeprowadzonemu działaniu. Nastolatkę znaleziono w trolejbusie, a następnie przekazano jej rodzinie w celu dalszej opieki.

Informację o jej zaginięciu funkcjonariusze otrzymali od matki dziewczynki, która zgłosiła się do komisariatu na Karwinach. Zaniepokojona kobieta powiedziała, że jej córka opuściła dom i nie ma z nią żadnego kontaktu. W odpowiedzi na to zawiadomienie, funkcjonariusze sprawdzili teren wokół miejsca zamieszkania zaginionej dziewczynki.

13-letnia dziewczyna poszła do sklepu, ale nie wróciła już do domu. Matka dziewczynki, która zgłosiła sprawę policji, opowiedziała o tej sytuacji. Jolanta Grunert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, relacjonuje: „Według informacji podanej przez osobę zgłaszającą, 13-latka wyszła z domu na zakupy i nie powróciła, nie nawiązała też kontaktu z rodziną”. Po otrzymaniu tych informacji, policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania dziewczynki, sprawdzając m.in. okolicę jej miejsca zamieszkania oraz monitorując nagrania z kamer CCTV.