reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Wejherowie

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zgromadziła setki wiernych w Wejherowie. Tym razem nasza kamera odwiedziła Parafię pod wezwaniem Św. Leona, by uwiecznić te wyjątkowe momenty.

W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób, zarówno dorosłych, jak i młodszych uczestników. Wszystkie dzieci, które tego roku przystąpiły do sakramentu pierwszej komunii świętej, miały okazję wziąć udział w tej ważnej uroczystości.

Procesja przemierzała kolejne ulice miasta: Sobieskiego, Kopernika, 10 lutego, Dworcową, Hallera, Kalwaryjską i 3 Maja, zanim zakończyła swój marsz przy Konwikcie, gdzie ulokowany był czwarty ołtarz.

To jedno z najważniejszych świąt katolickich. Tradycja obchodzenia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa sięga XIII wieku we Francji, natomiast w Polsce obchodzimy je od XIV wieku. Święto to poświęcone jest uwielbieniu Jezusa Chrystusa jako człowieka.

Dzień Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzony jest w Polsce w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej. Bezpośrednim powodem jego ustanowienia były objawienia błogosławionej Julianny de Retine z Mont Cornillon. To za sprawą tych objawień, biskup Robert z Thourotte ustanowił w 1246 roku święto Bożego Ciała dla diecezji Liège.