reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Awaria dźwigu sparaliżowała ruch w Sopocie: drastyczne skutki na al. Niepodległości

W Sopocie, na alei Niepodległości doszło do niecodziennego zdarzenia, które znacznie utrudniło ruch drogowy. Dźwig uległ wywrotce, blokując główną arterię miasta, co spowodowało ogromne korki i konieczność poszukiwania alternatywnych tras przez kierowców.

Komenda Miejska Policji w Sopocie informuje, że ruch w stronę Gdańska odbywa się obecnie tylko jednym pasem przeznaczonym do jazdy w kierunku Gdyni. Funkcjonariusze apelują do kierowców o stosowanie się do poleceń służb, które są obecne na miejscu zdarzenia.

Policja przekazała również, że doszło do przewrócenia samochodu ciężarowego wyposażonego w HDS. W wyniku tego zdarzenia pojazd ten przewrócił się na jezdnię, powodując zerwanie linii trolejbusowej.

Najbardziej dotknięci sytuacją są kierowcy, którzy znaleźli się w gigantycznym korku na al. Niepodległości w Sopocie. Przyczyną tych utrudnień jest przewrócony dźwig, który zablokował jezdnię w pobliżu budowy salonu Porsche.

Niebywałym szczęściem w tym wszystkim jest fakt, że nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Jak informują strażacy, pomimo spektakularnej awarii, dźwig upadł na bok i „zatrzymał” się w ten sposób.

Czytelnicy poinformowali nas o tym wydarzeniu, które miało miejsce w poniedziałek, 22 stycznia 2024 roku, za pośrednictwem Raportu z Trójmiasta. Jesteśmy wdzięczni za przekazanie nam tych informacji.