reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Co dalej z galerią handlową w Wejherowie?

galeria handlowa

Galeria handlowa w Wejherowie – kiedy powstanie?

Galeria handlowa w Wejherowie – Ma ona powstać w centrum Wejherowa, choć pojawiają się pewne problemy. Otóż cały czas w tym miejscu jest zwykła dziura w ziemi, która wcale nie wygląda, jakby miał się pojawić tam jakikolwiek obiekt handlowy. Takie galerie handlowe są bardzo dobrą rzeczą z perspektywy lokalnej gospodarki, gdyż skupiają w sobie wiele sklepów i punktów usługowych. Oznacza to, że jest bardziej prawdopodobnym, że klienci skorzystają z usług więcej niż jednej firmy podczas takie wizyty. Umieszczenie też swojego sklepu czy zakładu w galerii handlowej daje duże możliwości marketingowe.

Gdzie ma powstać nowa galeria handlowa w Wejherowie?

Ściślej mówiąc, galeria ta ma się pojawić na gruncie w kwartale ul. Sienkiewicza, Wałowa, Św. Jana i Srebrny Potoku. Jest to miejsce między Progress XVII Sp. z o. o. a Gminą Miasta Wejherowa. Przetarg na wybudowanie tego obiektu handlowego ruszył już ładne kilka lat temu. A konkretnie w kwietniu 2013 r. udało się zawrzeć umowę sprzedaży tego gruntu. Według umowy nabywca miał obowiązek zapłacić karę umowną na rzecz miasta za każdy pełny rok opóźnienia. Do tego kara za niewybudowanie drogi miała wynieść 1 mln zł. Ta pierwsza kara umowna zaś miała opiewać na 10% ceny nabycia brutto czyli 869.610 zł. Druga kara przewidywana była na sytuację, w której nie uda się zakończyć budowy w terminie pięciu lat. Jak wiemy – nie udało się.

Opóźnienie w budowie

Z oficjalnych informacji ze strony miasta wiemy, że inwestor, gdy już zakupił grunt, zajął się uzyskiwaniem decyzji administracyjnych. Bez takich decyzji nie jest możliwe wybudowanie galerii. Niestety pojawił się problem, gdyż te procedury administracyjne okropnie się wydłużyły. Z czego wynikało to przedłużenie, które namieszało w planach? Wbrew pozorom nie jest ono związane z zaniedbaniem inwestora ani jego złą wolą. Tak tłumaczył to Urząd Miejski w Wejherowie w listopadzie ubiegłego roku. Dlatego właśnie pojawiła się zgoda ze strony prezydenta na zmianę terminu zakończenia budowy.