reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Duża suma pieniędzy czeka na właściciela. Pojawił się uczciwy znalazca

Policjantów z Redy odwiedziła osoba z dużą ilością pieniędzy. Nie chodzi wcale o łapówkarza, a o uczciwego znalazcę, który natrafił na te pieniądze przypadkowo w sklepie sieci Auchan. Uznał, że uczciwe będzie oddanie tej gotówki właścicielowi, dlatego zostawił pracę policji, aby go odnaleźli i przekazali własność.

Zgubił pieniądze w hipermarkecie

Każdemu z nas zdarzyło się coś zgubić. Zwykle jednak gubimy drobne rzeczy takie jak długopisy czy monety. Czasem może zdarzyć się, że zgubimy okulary przeciwsłoneczne lub jakiś pojedynczy banknot. Tego nam trochę bardziej szkoda, ale nada jesteśmy w stanie zaakceptować taką stratę. A co jeśli zgubimy przedmiot o naprawdę wysokiej wartości? Albo bardzo dużej pieniędzy?

Taka sytuacja przydarzyła się jednemu z klientów sklepu Auchan w Rumi. Zostawił tam dużą ilość pieniędzy, którą na szczęście odnalazł ktoś uczciwy. Znalazca zaniósł je policjantom z Redy, a oni już wiedzieli, co zrobić dalej. Przekazali informację do wiadomości publicznej i teraz czekamy, aż na komisariacie pojawi się właściciel.

Uczciwy znalazca

Zgubienie pieniędzy może się wydawać nieodwracalne. W końcu, kto chciałby nam bezinteresownie oddawać tak dużą gotówkę? A jednak w Redzie pojawił się uczciwy znalazca, który po znalezieniu pieniędzy, udał się dumnie na komisariat. Tam wyjaśnił pokrótce, jak pieniądze znalazły się w jego rękach i dlaczego przyniósł je policji.

Znalazca wyjaśnił, że znalazł te pieniądze w Centrum Handlowym Auchan w Rumi. Miało to miejsce 12 lipca 2022 roku i w ten sam dzień zaniósł je funkcjonariuszom z Redy. To właśnie z policją z Redy powinien się skontaktować właściciel pieniędzy, aby je odzyskać.

Czy musimy oddać znalezione pieniądze?

Co zrobić w sytuacji, gdy znajdziemy coś o wysokiej wartości materialnej? Czy mamy obowiązek to zwrócić? Kiedy natrafimy na walizkę z pieniędzy albo drogi sprzęt elektroniczny, to bardzo kusi nas, żeby zachować to dla siebie. Niestety, prawo jest twarde i wymaga od nas zwrócenia tego właścicielowi. Oczywiście nikt nie każdy nam szukać go na własną rękę. Wystarczy, że udamy się na najbliższy komisariat policji i tam wszystko wyjaśnimy.

To prawo działa jednak w dwie strony. Możemy czuć się niezadowoleni z faktu, że nie możemy zatrzymać dla siebie walizki z banknotami, ale to również zabezpieczenia dla nas. Może się zdarzyć sytuacji, w której to my zgubimy coś wartościowego. Wtedy nie chcielibyśmy, żeby ktoś zabrał to dla siebie.