reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Nietypowy rajd traktorami. Przejechali ponad 500 km

Lubliniec jest miastem partnerskim Redy. Z okazji 750-lecia jego istnienia, kierowcy traktorów wzięli udział w rajdzie. Przejechali nimi aż 500 km i dojechali do Redy.

Partnerstwo między Redą a Lublińcem.

Partnerstwo między obydwoma mieszkaniami trwa już 15 lat. Dobrym więc pomysłem  było połączenie rocznicy powstania miasta i uczczenia międzymiastowego partnerstwa. Warto też wspomnieć, że pokrywa się to rocznicą nadania Redzie praw miejskich.

Jeśli chodzi o nadanie praw miejskich, to Reda jest dużo młodsza od Lublińca, bo ma dopiero 55 lat.

Tego rodzaju rocznice można obchodzić na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest zorganizowanie rajdu. Oczywiście takie okolicznościowe rajdy mogą mieć różne cele. Na przykład niedawno w Pabianicach zorganizowano rajd rowerowy, którego celem było zebranie pieniędzy dla lokalnej porodówki.

Nietypowy rajd

Trzeba przyznać, że rajd traktorowy to coś bardzo nietypowego. Zazwyczaj odbywają się one na rowerach lub samochodami. Są też oczywiście rajdy piesze. Ale przecież nikt nie powiedział, że zawsze musi być tradycyjnie.

Zawsze przecież można zorganizować rajd, w którym uczestniczyć będą mniej typowe pojazdy. A do takich mniej typowych zdecydowanie należy stary dobry traktor.