reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Mateusz Richert, radny obecnej kadencji, potwierdza swój start w wyborach na burmistrza Redy

Reda, miasto leżące na Kaszubach, jest na etapie wyłaniania kandydatów na stanowisko burmistrza. Tym razem w gronie kandydujących znalazł się Mateusz Richert, radny obecnej kadencji.

Richert podzielił się swoimi wyborczymi planami i założeniami poprzez filmik opublikowany na mediach społecznościowych. Zdradził, że ma zamiar startować z listy KWW Reda dla Mieszkańców. Wskazał na swoje długotrwałe związki z miastem i regionem Kaszub, gdzie mieszka od wielu lat i której historia jest ściśle związana z historią jego rodziny.

Richert znany jest nie tylko jako radny, ale także jako przewodniczący komisji przestrzennej. Jego kompetencje i doświadczenie zawodowe zdobywał pracując jako urbanista wojewódzki w Gdańsku. Przyznał, że podziwia uroki Redy, jednocześnie dostrzegając wiele obszarów wymagających poprawy.

W kontekście właściwości idealnego kandydata na burmistrza, Richert podkreślił potrzebę osoby, która nie bałaby się podejmować decyzji i troszczyłaby się o rozwój miasta. Właśnie te cechy, jak twierdzi, posiada on sam, a swoją wiedzę i doświadczenie zamierza wykorzystać do rozwiązania problemów, z którymi zmaga się miasto.

Richert zapowiada, że chciałby stworzyć miejsce przyjazne dla mieszkańców, miejsce, gdzie ludzie nie tylko mieszkają, ale też chętnie spędzają wolny czas. Pragnie zapewnić przestrzeń do spacerów, obszary zieleni i parki do odpoczynku oraz nowoczesne, dobrze wyposażone szkoły.

Współpracując z lokalnymi samorządami takimi jak Rumia czy Wejherowo oraz władzami województwa pomorskiego i rządem, Richert ma plan przyciągnąć do Redy nowych inwestorów. Chce skupić się na tych, którzy tworzą stałe miejsca pracy, płacą tutaj podatki i współpracują z lokalną społecznością na rzecz rozwoju miasta.