reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Nowe ścieżki do nordic walkingu

nordic walking

W Redzie powstaną nowe ścieżki do nordic walkingu

Są plany, aby w Redzie pojawiły się nowe ścieżki do nordic walkingu. Nie ma jeszcze dokładnego scenariusza w jaki sposób należy to zorganizować, ale wiele osób się zgodzi z tym, że jest to świetny pomysł. Mieszkańcom miasta potrzeba nieco więcej ruchu, bo przez ostatni czas dosyć mocno zasiedzieli się w domu. Czas więc założyć dres i wygodne buty i wyjść uprawiać jakąś aktywność sportową. Pod tym względem nordic walking wydaje się wręcz idealny.

Czym jest nordic walking?

Czym tak właściwie jest nordic walking? Jest to pewien rodzaj spacerowania, do którego używa się specjalnych kijków. mają one stanowić podporę, dzięki czemu chodzenie jest dużo przyjemniejsze niż łatwiejsze. Sport ten stał się bardzo modny kilkanaście lat temu, a moda ta zawędrowała również do Polski. Jak sama nazwa wskazuje, ma on pochodzenie północne. Kijki te można także wykorzystywać do spacerów w lesie czy chodzeniu po górach. Wiele osób przyznaje, że dzięki nim łatwiej jest im pokonywać pieszo dłuższe dystanse.

Co oprócz nordic walkingu?

Oczywiście spacery z kijkami w ręku to nie jedyna forma rekreacji na jaką możemy sobie pozwolić. Mamy też przecież stare dobre rowery, które nie tylko mogą pomóc nam dotrzeć z punktu A do punktu B, ale też same w sobie są sprzętem sportowym. Kto z nas nie lubi w letnie popołudnie przejechać się wzdłuż swojej ulubionej ścieżki? Jest to jedno z ulubionych zajęć każdego człowieka, który ceni sobie swoją kondycję fizyczną. Również w Redzie nie brakuje miejsc, gdzie można pojeździć. Może nie ma tu ich tak wiele jak w Warszawie, ale lokalni rowerzyści wcale nie są tym zawiedzeni. Można przecież wyjechać poza miasto, co jest nawet lepsze, bo oferuje nam czystsze powietrze i lepsze widoki. Oczywiście nikt nie twierdzi, że Redzie brakuje uroku. Trzeba jednak przyznać, że miejski krajobraz nie jest czymś, co potrafi zachwycić miłośników przyrody.