reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

„Rozbiegana Reda”. MOSiR zakończył akcję

Rozbiegana Reda. Mieszkańcy mogli zażyć trochę sportu

MOSiR zorganizował akcję, która miała na celu trochę rozruszać mieszkańców miasta. Zaczął się nowy rok, więc ludzie mają pełno postanowień i chęci zmiany na lepsze. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił to wykorzystać i trochę zmotywować mieszkańców. Zorganizowano więc akcję, w której chodziło o to, aby przebiec wybrany przez siebie odcinek, a następnie wysłać zrzut ekranu z aplikacji, monitorującej postępy. Ogłoszono konkurs na największą odległość, a zwycięzcą został Karol Dragan. Łączna długość jego odcinków wyniosła 500 km. Można więc powiedzieć, że przebiegł pół Polski.

Bieganie w czasach internetu

Mogłoby się wydawać, że dziś, gdy ludzie wręcz żyją technologią, nie ma miejsca na sport. A jednak nawet ta straszna technologia może nam pomóc w wykonywaniu ćwiczeń. Wystarczy chociażby spojrzeć na specjalne aplikacje, w których możemy układać swój plan ćwiczeń i monitorować postępy. Dzięki nim zawsze będziemy wiedzieć, jak dokładnie wygląda nasza kondycja i co jeszcze musimy zrobić, aby ją poprawić. Oczywiście w czasach sprzed wielkiego rozwoju technologicznego, również możliwe było skuteczne monitorowanie swoich postępów i ćwiczenie zgodnie z planem. Nie ma co jednak ukrywać – dziś to jest dużo łatwiejsze. Dodatkową motywacją może być to, że swoje statystyki możemy przesyłać znajomym i porównywać się nawzajem. Każdy, kto uprawia sport, przyzna, że drobna dawka zdrowej rywalizacji nikomu jeszcze nie zaszkodziła.

Czy warto biegać?

Jeśli zapytamy jakiegokolwiek lekarza, czy warto uprawiać sport, to odpowiedź zawsze będzie twierdząca. Ale jaki sport? Nie zawsze możemy pozwolić sobie na to, aby zapisać się na jakąś dyscyplinę zespołową albo żeby zakupić drogi sprzęt. Natomiast każdy z nas ma buty, które może założyć i wyjść na zewnątrz. Wtedy połowa sukcesu już za nami, a druga połowa polega na tym, aby rytmicznie kopać powietrze. Będziemy się wtedy szybko i dynamicznie poruszać, co nazywamy po prostu bieganiem. Oczywiście nie może to być chaotyczne. Nie tylko powinniśmy się najpierw rozgrzać, ale też musimy zachować odpowiednią higienę naszego ruchu. Powinniśmy unikać ruchów, mogących nam zaszkodzić. Mowa na przykład o zbyt szybkim wstawaniu czy zbyt głębokim schylaniu się bez uprzednich ćwiczeń. Nie powinniśmy też biec bardzo długiego odcinka bez przerwy.