reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Sylwester w Redzie. Jak się zapowiada?

sylwester

Sylwester już się zbliża

Sylwester już jutro, więc nie ma co dłużej zwlekać z przygotowaniami. Jeśli urządzamy domówkę, to powinniśmy już dzisiaj upewnić się, że wszystko załatwione. Nic bardziej nie denerwuje podczas świętowania niż konieczność zrobienia czegoś na ostatnią chwilę. Bardzo psuje to zabawę, więc lepiej, aby niczego nie brakło. Dlatego właśnie rozsądny człowiek powinien myśleć z wyprzedzeniem. Bycie przygotowanym na różne możliwości jest jedną z cech dojrzałości.

Czy mieszkańcy Redy nie mogą doczekać się Sylwestra?

Mieszkańcy redy już nie mogą doczekać się imprezowania, związanego z pożegnaniem starego roku. Trudno powiedzieć, czy nie sprawia nam ono więcej radości niż witanie nowego. A może te dwie sprawy są ze sobą tak ściśle związane, że nie da się wyznaczyć granicy? W każdym razie każdy jakiś powód do świętowania ma i na pewno wielu z nas pozwoli sobie na bardzo różne formy rozrywki. Jedną z klasycznych form spędzania tego dnia jest bal. Dla tych, którzy nie mogą sobie na niego finansowo pozwolić, pozostają zwykłe prywatki albo nawet spotkania w mniejszym gronie. Są też i tacy, którzy spędzają go samotnie. Jedni z konieczności a inni z własnego wyboru.

Jaki pomysły na Sylwestra?

Jak można spędzić Sylwestra w Redzie? Można na przykład przejść się na rynek i zobaczyć, co tym razem przygotowały władze miasta. Zawsze na takich imprezach pojawiają się znani artyści, którzy dbają o to, aby ten wieczór był niezapomniany. Oczywiście trzeba wtedy też uważać na osoby, które mogą szukać zaczepki. Niestety alkohol tak działa na niektórych ludzi, że działają agresywnie. Wystarczy przypomnieć sobie niedawne zdarzenie w Ostrołęce, gdzie nietrzeźwa kobieta dokonała ataku nożem. Nawet jeśli my bawimy się kulturalnie, to nie możemy oczekiwać, ze wszyscy będą podzielać nasz styl. Dlatego też dobrze jest się mieć na baczności i uważać, żeby nie wdawać się w niepotrzebne awantury.

Ale jeśli chcemy całkowicie wyeliminować to zagrożenie, to spędźmy czas w gronie najbliższych. Jeśli mamy wśród znajomych osoby, które nie mają szczególnych planów na sylwestra, to możemy zwołać drużynę i zorganizować coś wspólnie.