reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Park Ewolucji

Park Ewolucji

W niedalekiej odległości od Redy znajduje się fantastyczna atrakcja, która znana jest pod nazwą Park Ewolucji. Powinny zajrzeć tutaj wszystkie osoby udające się w pobliże Trójmiasta oraz Władysławowa. To właśnie tutaj można skorzystać z kina prehistorycznego. Dzięki niemu możliwe jest przeniesienie się do okresu, kiedy Ziemia miała swój początek. Cała podróż w przeszłość przebiega w towarzystwie dinozaura, który znany jest jako Arnold. Nauka łączy się tutaj z zabawą, gdyż pociechy dowiadują się ciekawych rzeczy, ale dzięki dobrej formie przekazu jest to przyjemna nauka. Fani wygonionego gatunku na pewno ucieszą się ze ścieżki dinozaurów. Na największą uwagę zasługuje multimedialny seans, który odbywa się w batyskafie. Miejsce to wywołuje duże wrażenie na wszystkich odwiedzających. To właśnie tutaj można cieszyć się z seansu 7D, który zwraca uwagę nie tylko dzieci, ale również dorosłych wprawi w osłupienie. W jego trakcie można podziwiać mieszkańców mórz oraz oceanów. Niektóre sceny mogą być nieco przerażające dla młodych widzów, dlatego trzeba ocenić czy pociecha jest zdolna je wytrzymać, albo wręcz przeciwnie – lepiej zrezygnować z takiej atrakcji.

Jeszcze więcej do obejrzenia

Dzieci doskonale będą się bawić w trakcie przejażdżki kolejką jaskiniowców. Do dyspozycji odwiedzających pozostają pojazdy, które każdy z nas zna z bajki Flinstonowie. Nie sposób nie wspomnieć o placu zabaw na którym można podziwiać drewniane domki wzbogacone o zjeżdżalnie, które zachęcają do zabawy oraz spędzenia fantastycznego czasu. Dzisiejszy plac zabaw mieszczący się w parku to prawdziwa atrakcja, która ma aż 500 m.

Nie sposób pominąć też repliki jednej z najbardziej znanych europejskich budowli megalitycznych, która powiązana jest z epoką neolitu oraz brązu. Chodzi o „STONEHENGE”. Aktualnie można zobaczyć również ekspozycję „Obrazy Prehistorii”, które obrazują w jaki sposób żyli dawni ludzie.

Odwiedzający zgodnie informują, że cały park to atrakcja, która zajmie około godziny, maksymalnie półtorej. Wśród największych atrakcji na pewno wskazuje się seans, który ma miejsce w Bałtyskafie. W trakcie budowania parku zadbano o wszystkie detale, dlatego każda wolna chwila wiąże się z dodatkowymi doznaniami oraz wrażeniami.

Na zakończenie

W trakcie prezentacji nie sposób nie wspomnieć o jednym małym minusie, a mianowicie o braku toalet w pierwszej części parku. Niestety trzeba udawać się do drugiej części parku, co w przypadku zwiedzania z dziećmi może okazać się całkiem sporym utrudnieniem.

Jednakże, park ewolucji zdecydowanie jest miejscem, które warto odwiedzić, gdyż zarówno dzieci, jak i dorośli spędzą w nim doskonały czas. To jedna z propozycji spędzania aktywnego czasu wolnego z pociechami w różnym wieku.