reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Podejrzewają go o pedofilię. 40-latek zatrzymany

zamieszanie

Podejrzany o pedofilię mieszkaniec Gdańska zatrzymany

Podejrzany o pedofilię mieszkaniec Gdańska został zatrzymany przez kryminalnych z Rumi. Przesłuchano go w prokuraturze oraz przedstawiono mu zarzuty. Sąd Rejonowy wydawał zarządzenie o aresztowaniu 40-latka na okres 3 miesięcy. Po tym czasie odbędzie się rozprawa, po której na mężczyznę zostanie wydany wyrok.

– Funkcjonariusze od pewnego czasu pracowali nad tą sprawą. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny mundurowi zabezpieczyli także telefon komórkowy należący do zatrzymanego. Jak ustalili, do przestępstwa wobec małoletniej doszło w ubiegłym roku – przekazała asp. sztab. Anetta Potrykus z KPP w Wejherowie

Podejrzewają go o pedofilię. 40-latek zatrzymany

Pedofilia jest bardzo poważnym przestępstwem i słusznie spotyka się ze sprzeciwem społecznym. Wyrządzenie krzywdy dziecku lub młodej osobie w wieku dojrzewania może rzutować na całe jej późniejsze życie. Często ma to wpływ na jej przyszłe relacje damsko męskie i kwestia związane z założeniem rodziny. Ofiary przemocy seksualnej mają często bardzo duży problem z zawarciem poważnego związku. Boją się bliskości oraz nie umieją budować silnych relacji. Nie ma więc co do tego żadnych wątpliwości, że takie czyny powinny być potępiane i surowo karane.

Pojawia się też inny problem związany z tą tematyką. Często bywa tak, że samo podejrzenie o popełnienie takiego czynu wzbudza bardzo negatywne emocje wobec domniemanego sprawcy. Zdarza się, że taki rzekomy pedofil pada ofiarą nagonki i przemocy. Gdy po czasie okazuje się, że jednak był nie winny, jego imię już zostało nadszarpnięte. Podobnie jest z przestępstwami seksualnymi bez tła pedofilskiego. Kobieta, która oskarża bezpodstawnie mężczyznę o gwałt lub molestowanie wyrządza mu wielką krzywdę. Pamiętajmy więc, że przestępstwa seksualne są tak poważną sprawą, że zawsze trzeba podchodzić do tego tematu z należytą powagą i rozsądkiem.