reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Podsumowanie kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie

14 września tego roku, Sala Obrad w Urzędzie Miasta Reda była miejscem ostatnich obrad VIII kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej. Obecni byli między innymi Burmistrz Miasta Redy, Krzysztof Krzemiński, jego zastępca Łukasz Kamiński, sekretarz Hanna Janiak oraz radni Rady Miejskiej. To właśnie tutaj Miłosz Modzelewski, przewodniczący MRM, miał przyjemność wręczenia corocznej nagrody „Młodzik”.

Po ceremonii wręczenia nagrody przyszedł czas na podsumowanie rocznej działalności Rady, które zostało przedstawione przez jej opiekuna, Radosława Fariona. Po podsumowaniu, wraz z burmistrzami, wręczył on podziękowania dla młodzieżowych radnych za ich zaangażowanie i pracę.

Tradycyjnie już na koniec swojej kadencji, Młodzieżowa Rada przyznała nagrodę „Młodzik 2023” Andrzejowi Byczkowskiemu. To osoba, która od wielu lat aktywnie wspiera młodych sportowców i kluby sportowe działające na terenie Redy.

VIII kadencja Rady była okresem intensywnej społecznej aktywności jej członków. Uczestniczyli oni we wszystkich przedsięwzięciach miejskich, blisko współpracując z Fabryką Kultury, MOSiRem i Redzką Radą Seniorów. Teraz nadchodzi czas wyborów do IX kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej. Przedstawicieli wybiorą uczniowie szkół w Redzie, a możliwość kandydowania mają również osoby uczące się poza miastem. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej miasta.