reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Politycy ratują jeża na ulicach Wejherowa

Podczas nocnej służby w Wejherowie, policjanci z miejscowej drogówki natknęli się na niecodzienny widok. Na jednym z rond środku miasta, ich uwagę przyciągnął mały jeż, spacerujący po jezdni. Zwierzę było bezpośrednio narażone na śmiertelne ryzyko, które mogło spowodować nadjeżdżający samochód. Funkcjonariusze z Wejherowa natychmiast zareagowali na tę sytuację.

Podczas swojej służby, wejherowscy stróże prawa spotykają się z różnorakim typem interwencji oraz otrzymują mnóstwo zgłoszeń, zarówno od mieszkańców jak i świadków różnych incydentów.

W Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie podkreślają, że ich obowiązki często obejmują ratowanie nie tylko ludzi, ale również zwierząt. Tym razem, na swojej drodze stanął mały, nocny mieszkaniec- jeż. Wszyscy wiemy, że te małe stworzenia są aktywne głównie pod osłoną nocy.

Policjanci przypominają również, że jeże to zwierzęta o dużych zdolnościach ruchowych. Nie tylko potrafią się wdrapywać na różne przeszkody, ale również pływają. Pomimo tego, czasami mogą znaleźć się w sytuacji, w której będą potrzebować ludzkiej pomocy.