reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Reda na weekend – co warto zobaczyć?

Z małych miasteczek Trójmiasta warto wyróżnić Rede. To właśnie to miasto miało stanowić wówczas pewnego rodzaju sypialnię dla powstającej w latach osiemdziesiątych elektrowni atomowej w Żarnowcu. Jak wiemy, plan nie doszedł do skutków, aczkolwiek obecnie Reda stała się częścią aglomeracji Trójmiasta. Miasta kaszubskie mają swój wyjątkowy klimat, specyficzny dla każdego z nich. Co warto zobaczyć, jeśli przyjedziesz do miasta Reda na weekend? Oto kilka atrakcji, które na Ciebie czekają.

Aquapark, czyli największa atrakcja miasta Rada

Na weekend składają się niecałe trzy dni. Warto poświęcić jeden z nich i wybrać się do jednego z najbardziej popularnych parków wodnych w Polsce. Aquapark w Redzie to nowo powstała tego typu atrakcja w mieście, ponieważ otworzono go w roku 2016, czyli posiada dopiero 4 lata swojego funkcjonowania. Mimo tego odwiedziło go już bardzo dużo turystów, a park wodny nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Miejsce może odwiedzić każdy, nie trzeba być koniecznie miłośnikiem wodnych atrakcji. Na terenie obiektu znajduje się również wyjątkowe spa oraz sauny, a także takie atrakcje jak kino 7D, możliwość driftingowego oraz odbycia wspaniałej wirtualnej podróży. Oprócz tego na terenie Aquaparku można również spędzić noc nie tylko w hotelu, ale i w namiocie! Jakie atrakcje czekają na Ciebie w parku wodnym Reda?

Aquapark Reda na weekend pełen atrakcji wodnych

Park wodny w mieście Reda przede wszystkim kojarzy się z atrakcjami wodnymi, których doświadczenie na długo pozostanie w pamięci dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Wśród wielu z nich największą popularnością cieszy się Shark Slide, który nazywany jest najlepszą zjeżdżalnią w Polsce. Dlaczego? Otóż na końcu 60-metrowego zjazdu znajduje się podświetlony tunel, który prowadzi przez głębię rajskiego akwarium pełnego rekinów prosto z Sri Lanki. Zjeżdżalnia Shark Slide to coś, co warto doświadczyć, będąc w aquaparku Reda na weekend. Przejażdżka trzyma w napięciu, ponieważ stanie oko w oko z najgroźniejszym drapieżnikiem świata to nie lada wyzwanie.

AquaSpinner, czyli wodny diabelski młyn

To właśnie w Redzie znajduje się pierwsza powstała w Europie zjeżdżalnia obrotowa. Choć atrakcja na sam widok budzi poczucie lekkiego strachu, warto skorzystać z okazji, jeśli wybrałeś się do Aquaparku Reda na weekend. W trakcie 90 sekund pokonywania krętych korytarzy jesteś w stanie przyspieszyć do prędkości 40 km/h. Choć jest to krótki zjazd, z który dodatkowo trzeba zapłacić to i tak warto przeżyć te kilkadziesiąt sekund emocjonującej przejażdżki. Klienci zjeżdżają na czteroosobowych pontonach wprowadzanych do zjeżdżalni automatycznym pasem. Nie można zjeżdżać samemu, minimalna liczba osób wynosi 2.

A dla najmłodszych – Pirate Bay

Jeśli wybierasz się do Aquaparku Reda na weekend z rodziną, gdzie dzieciaki mają zaledwie metr wzrostu i masz obawy, że nie odnajdą się wśród tak ogromnych atrakcji. Nie masz się o co martwić. Zatoka Piratów znajdująca się na terenie Aquaparku Rada to raj dla najmłodszych. Pirate Bay obejmuje nieckę o głębokości 30 centymetrów, gdzie maluch będzie mógł bezpiecznie bawić się na okręcie wyposażonym w wodne zabawki, armaty oraz  siedem zjeżdżalni. Oprócz tego, wokół zatoki znajdują się wygodne leżaki dla rodziców, dzięki czemu dziecko bawi się pod bacznym okiem dorosłego.

Saunarium i Aqua Spa Reda na weekend odpoczynku i relaksu

W mieście Reda znajduje się najnowocześniejsze centrum Spa, gdzie możecie spędzić bardzo miło czas w największej na Pomorzu suchej saunie. Miejsce to jest w stanie pomieścić aż 70 osób z zachowaniem pełnego komfortu korzystania. Jeżeli nie planujesz pełnego odpoczynku i relaksu, przyjeżdżając do miasta Reda na weekend, to obecne na terenie Aquaparku Spa jest miejscem idealnym. Czeka tutaj na Ciebie wiele atrakcji i wszelkiego rodzaju sauny: leśna, kaszubska, solna oraz łaźnie: śródziemnomorska i bałtycka. Gdzie warto spędzić najlepsze chwile odpoczynku w Saunarium? Oto najpopularniejsze miejsca.

Sauna Solna prosto z morza martwego

To idealne miejsce dla osób, które ze względu wysokiego ciśnienia nie mogą przebywać długo w saunach, gdzie temperatura sięga nawet 100 stopni Celsjusza. Dzięki niższej temperaturze z sauny solnej mogą również korzystać osoby ze skórą naczynkową, ponieważ zastosowane w saunie bryły halitu pozwalają skórze pochłaniać cenne dla niej minerały takie jak: wapń, magnez, czy jod. Szczególnie polecana jest Sauna Solna dla osób, które cierpią na problemy tarczycowe. Oprócz tego pierwiastki te pełnią ważną rolę w profilaktyce zdrowia. Wybierając miasto Reda na weekend, dzień spędzony w Saunarium może wpłynąć na lepsze funkcjonowanie Twojego układu oddechowego, a także pomóc w zwalczaniu alergii.

Łaźnia Śródziemnomorska, czyli egzotyczny i mozaiczny czas

Ta piękna, okrągła łaźnia wykonana z mozaiki o wielu odcieniach błekitu sprawia, że poczujesz się jak na prawdziwych egzotycznych wakacjach. Jest to idealne miejsce dla wszystkich zestresowanych i przemęczonych osób, których mięśnie są jak z kamienia. Wilgotność w łaźni osiąga 100%, a temperatura wynosi 50 stopni Celsjusza. Takie warunki pomagają efektywnie rozluźnić mięśnie w delikatny, spokojny sposób. Przyjeżdżając do Aquaparku Reda na weekend, warto skorzystać z łaźni śródziemnomorskiej, aby doświadczyć tego pachnącego pomarańczami egzotycznego klimatu. Ponadto w łaźni odbywają się przygotowane przez dłonie saunamistrzów naturalne peelingi.

Aquacentrum Reda na weekend pełen zabawy i rozrywki

Na terenie Aqua oprócz wodnych atrakcji i centrum wypoczynkowego można również spędzić super czas na powierzchni. Aquacentrum oferuje klientów wiele atrakcji gwarantujących świetną zabawę oraz na długo pozostaną w pamięci młodych osób. Jeśli jesteś pasjonatem zwierząt i interesują Cię wszelkie egzotyczne stworzenia z całego świata, to tutaj możesz stanąć z nimi oko w oko, a nawet ich dotknąć. Znajdujący się na terenie Aquacentrum Gadoland to miejsce, gdzie spotkasz największe na świecie węże, jaszczurki o różnych kolorach oraz ptaszniki o wielkich rozmiarach. Jeśli interesuje Cię życie zamieszkałych w egzotycznych terenach zwierząt koniecznie przyjedź do Aquacentrum Reda na weekend. Oprócz możliwości zobaczenia stworzeń można również dotknąć gada, uczestniczyć w pokazie karmienia krokodyli, a także poznać wiele ciekawych informacji na temat ich życia.

Crazy Carts, czyli ślizgawka bez ograniczeń

Bardzo popularną atrakcją wybieraną przez turystów jest Akademia Driftingu. Jeśli przyjeżdżasz do miasta Reda na weekend z rodziną, to miejsce z pewnością spodoba się Twojemu maluchowi. Crazy Carts to imitujące jazdę w poślizgu pojazdy. To tutaj Twoje dziecko może poczuć się jak prawdziwy rajdowiec, nauczy się jak używać hamulca ręcznego, wpadnie w poślizg oraz zmierzy się z bocznym zakrętem. Cała jazda odbywa się pod bacznym okiem instruktora na bezpiecznym, specjalnie przygotowanym torze do driftingu.

Planeta VR, czyli podróż do innej rzeczywistości

Znajdująca się w Aquacentrum Strefa Wirtualnej Rzeczywistości zagwarantuje Ci podróż do innego świata. Dzięki specjalnych goglach dający obraz 360 stopni możesz odwiedzić ciekawe miejsca oraz zmierzyć się z otoczeniem. Ruchy wykonane podczas korzystania z atrakcji mają swoje rzeczywiste odzwierciedlenie w wybranym przez Ciebie świecie. Planeta VR to doskonałe miejsce w Aquacentrum Reda na weekend spędzony ze znajomymi lub rodziną. W ofercie wirtualnej strefy możesz wybrać się w podróż w głębię oceanu, wyjść na spacer z dinozaurami, odbyć niebywałą wspinaczkę, a także przejść grę edukacyjną. To tylko kilka światów z wielu dostępnych w Planecie VR.

Kino 7D – obejrzyj film wszystkimi zmysłami

Czy możliwe jest zobaczenie filmu i czuć się częścią jego scenerii? Dzięki specjalnym efektom takich jak wiatr, dotyk, dym, ruchome fotele, woda oraz wiele innych masz możliwość obejrzenia filmu za pomocą wszystkich zmysłów. Zakładając specjalne okulary, poczujesz się, jakbyś uczestniczył w wydarzeniu przedstawionym na ekranie. Kino 7D to świetna atrakcja znajdująca się w Aquacentrum Reda na weekend, podczas którego dzieci, młodzież, a także dorośli doświadczają tak wnikliwego obejrzenia filmu. W ofercie kina aktualnie znajduje się 13 ekranizacji, wśród których znajdują się bajki dla dzieci, a także horrory dla bardziej odważnych osób lubiących poczucie lekkiego postrachu.

Reda na weekend i nie tylko – co zobaczyć w innych miastach powiatu wejherowskiego?

Małe Trójmiasto Kaszubskie tworzą trzy miejscowości: Wejherowo, Reda i Rumia. Miasta te znajdują się w powiecie wejherowskim, na północny zachód od Trójmiasta. Przyjeżdżając do miejscowości Reda na weekend, można spędzić całe trzy dni w niebywałym obiekcie Aqua lub przejechać się do innego miasta niedaleko Redy. Co warto zobaczyć w innych miastach zespołu Małe Trójmiasto Kaszubskie?

Wejherowo, czyli duchowa stolica Kaszub

W miejscowości Wejherowo niedaleko Redy można znaleźć urokliwe miejsca, które warto zobaczyć. Jeśli przyjechałeś do miasta Reda na weekend i zastanawiasz się, co można jeszcze zobaczyć w okolicach, to koniecznie udaj się do Wejherowa. Wokół Placu Jakuba Wejhera mieszkańcy oraz turyści tętnią życiem, a zabytkowy rynek w samych sercu oraz stare miasto to niebywału i piękny widok, który rzadko widuje się w małych miejscowościach. Bardzo popularnym miejscem w mieście jest Kalwaria Wejherowska, która przez wielu turystów uważana jest za najpiękniejsze miejsce kaszubskich terenów. Obejmuje zespół zabytkowych kaplic w starym lesie. Zwiedzanie Kalwarii odbywa się wyznaczonym szlakiem, który liczy prawie 5 km długości oraz na trasie zobaczysz wszystkie kaplice. Dzięki Kalwarii Wejherowskiej miasto to zostało nazwane duchową stolicą Kaszub.

Pałac Przebendowskich i Keyserlingków niczym willa południowych Włoch

Obiekt ten to zabytkowa rezydencja pochodząca jeszcze z XIX wieku, wzniesiona w stylu neogotyckim z elementami renesansu. Oprócz tego na terenie pałacu znajduje się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej oraz zbiory najstarszych dokumentów na temat miasta Wejherowo. Ozdobione polichromiami wnętrze pałacowe robi niebywałe wrażenie, ponieważ polichromią pokryte są niemal wszystkie pomieszczenia. Największą atrakcję wśród turystów i pasjonatów historii sztuki są obecne na terenie obiektu malowidła naścienne. Oddają one styl malarstwa pompejańskiego i zostały one odkryte w trakcie remontu pałacu. Malowidła przedstawiają krajobrazy takie jak zamglony pejzaż morza, klifowe wybrzeże, czy taras z balustradą. Jeśli zastanawiasz się, co zobaczyć w Wejherowie wyjeżdżając z miejscowości Reda na weekend to Pałac Przebendowskich i Keyserlingków z pewnością pozostanie na długo w Twojej pamięci.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej

Poza samymi Kaszubami, w żadnej innej miejscowości nie znajdziesz muzeum poświęconego swojemu piśmiennictwu i muzyce. Wejherowo w obiekcie muzealnym gromadzi wiele kaszubskich i pomorskich zabytków wywodzących się z piśmiennictwa i muzyki, a także inne dobra kultury. Jeżeli interesujesz się kulturą kaszubsko-pomorską i przyjechałeś do miejscowości Reda na weekend, koniecznie odwiedź muzeum znajdujące się niedaleko, w Wejherowie. Na terenie obiektu upowszechniane są rękopisy, numizmaty, grafiki, muzykalia, kartografia, literatura oraz materiały etnograficzne. Muzeum działa już dobre 30 lat, na których przestrzeni zgromadził ponad 100 tysięcy eksponatów cennych dla regionu kaszubsko-pomorskiego. Na terenie obiektu będziesz mógł zobaczyć wszelkie dokumenty związane z historią Wejherowa, w tym te z ręcznym podpisem Wejherów, a nawet kazanie ks. Stanisława Trebnica opublikowane w XVII wieku podczas pogrzebu założyciela miasta Jakuba Wejhera.

Spacer wśród Nut Kaszubskim

Szlak znajdujący się w Wejherowie to coś, co warto zobaczyć, będąc w miejscowości Reda na weekend, znajduje się tak blisko tej atrakcji. Szlak budzi duże zainteresowanie wśród turystów, ponieważ jest to coś bardzo wyjątkowego. Idąc na spacer trasą alfabetu kaszubskiego, możesz nie tylko odnaleźć ciekawe kamienne rzeźby z kaszubskimi literkami, ale także spotkać pomniki przedstawiające ludzi muzyki. Oprócz tego szlak został utworzony w taki sposób, że w trakcie spaceru poznasz najciekawsze miejsca miasta Wejherowo. Jest to bardzo ciekawy pomysł, który zdecydowanie przyciąga turystów do miejscowości. Dzięki niemu możesz nauczyć się alfabetu kaszubskiego w nietuzinkowy sposób, odbywając wędrówkę po przestrzeni publicznej Wejherowa.

Ratusz w Wejherowie, czyli autentyczny świadek historii miasta

Na Placu Jakuba Wejhera znajduje się Ratusz Miejski, który powstał w XIX wieku kiedy Wejherowo dostało prawa miejskie. Obecnie możemy podziwiać tylko zachowany z tamtych czasów dzwon z inskrypcjami fundatora Jakuba Wejhera, zaś w roku 1729 w Wejherowo powstał nowy budynek Ratusza, który mimo wszystko dalej oddaje formę ówczesnej budowli. Jeżeli interesujesz się życiem rodziny Wejherów oraz historią samego miasta to wnętrze Ratusza Miejskiego z pewnością Cię usatysfakcjonuje. Przyjeżdżając do miasta Reda na weekend, warto zobaczyć również miejsca, które pozwalają zapoznać się z historią powiatu wejherowskiego. Na terenie obiektu znajduje się drzewo genealogiczne rodziny Wejherów, dokumenty związane z genezą miasta Wejherowo oraz pamiątki takie jak: stare instrumenty kaszubskie, hełmy, ubiory, hafty regionalne oraz dokumenty z podpisem  króla Jana Kazimierza.

Lemur Park w Rumi, czyli podróż do czasów dinozaurów

Przyjechałeś do miejscowości Reda na weekend z rodziną i zastanawiasz się, gdzie jeszcze możesz zabrać swoje dzieci? Centrum Aqua w Redzie to super zabawa, aczkolwiek w miejscowości Rumia również znajdziesz coś niezwykłego. Park rozrywki i egzotyczne ZOO pod nazwą Lemur Park to coś, co z pewnością pozostanie na długo w pamięci Twojego dziecka. Jest to jedyne tego typu miejsce na Pomorzu, które warto odwiedzić wraz z rodziną. To tutaj dzieci mogą zobaczyć prawdziwe prehistoryczne życie dzięki obserwacji takich eksponatów jak: wielkie dinozaury, niespotykane owady czy nietuzinkowe rośliny. Oprócz tego na terenie obiektu znajduje się egzotyczne ZOO, gdzie można zobaczyć takie zwierzęta jak węże oraz lemury, które dziecko może sam nakarmić.

Kaktusiarnia w Rumi, czyli niebywała hodowla sukulentów

Jeśli jesteś miłośnikiem roślin, a przede wszystkim uwielbiasz wszelkiego rodzaju kaktusy i inne sukulenty to koniecznie musisz odwiedzić Kaktusiarnie w Rumi przyjeżdżając do miejscowości Reda na weekend. Miejsce prowadzone jest przez państwa Hinz, którzy w przeciągu ostatnich lat zgromadzili już prawie 2 miliony roślin obejmujących ponad 5 tysięcy gatunków. Coś niebywałego, jest to zdecydowanie największy zbiór sukulentów na całym terenie Polski oraz jeden z największych w Europie. Kaktusiarnia w Rumi posiada takie sukulenty jak: kaktusy, agawy, aloesy oraz wilczomiecze o różnych kształtach i kolorach. Ponadto odwiedzając obiekt, możesz również wrócić z ukochaną rośliną do domu. Państwo Hinz udostępniają wszystkie rośliny z hodowli na sprzedaż. Ponadto, zwiedzanie Kaktusiarni jest bezpłatne, aczkolwiek warto zostawić symboliczny datek na rzecz rozwoju obiektu.