reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Reda otworzyła sezon kąpielowy! Które kąpieliska warto odwiedzić?

Od 16.06 mieszkańcy Redy i okolic mogą się cieszyć kolejnym z uroków lata. Chociaż kalendarzowe jeszcze nie nadeszło, to pogada przedstawia swoje własne warunki. Jest już na tyle ciepło, aż chce się wskoczyć dowody, aby doznać ochłodzenia. Poza sezonem nie jest to zalecane, ale teraz jak najbardziej można. A przecież w Redzie wcale nie brakuje miejsc, gdzie można się zanurzyć.

Kąpieliska w Redzie

Na jakie kąpielisko w Redzie warto się wybrać? Do najczęściej uczęszczanych zaliczają się Rewa od strony Zatoki Puckiej i Michelinki. Oba zbiorniki były badane w tamtym roku, więc można bez obaw się kąpać.

Uwaga na zagrożenia

Pamiętajmy, że kąpieliska i otwarte zbiorniki to nie tylko dobra zabawa i relaks. To też niebezpieczeństwa, na które możemy się natknąć, jeżeli nie jesteśmy wystarczająco ostrożni. O jakim ryzyku mowa? Przede wszystkim musimy uważać, aby nie przeliczyć się z siłami i nie utonąć. Ryzyko utonięcia zależy od kilku czynników. Jednym z najbardziej rzucających się w oczy jest alkohol. Zwłaszcza młodzi ludzie nad wodą lubią bawić się ze znajomymi przy kilku butelkach piwa albo czymś mocniejszym. Wtedy pojawiają się pomysły, aby wskoczyć do wody i trochę poszaleć. I czasami niestety jest to ostatnie szaleństwo w ich życiu. Oczywiście są też inne zagrożenia niż wizja bezpośredniej utraty życia. Często spędzając czas nad wodą idziemy usiąść na trawę. A co czai się pomiędzy źdźbłami perzu i innych traw? Oczywiście chodzi o podstępne kleszcze, które tylko czekają, aż zrobią sobie z nas swoich żywicieli. (pamiętajmy, że zagrożone są także nasze zwierzaki)

Uwaga na groźne słońce

Kolejnym niebezpiecznym aspektem jest nadmierna ekspozycja na słońce. Dochodzimy tu do swoistego paradoksu, bo przecież słońce jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszych życiu. Gdyby nie ta gwiazda, nie mielibyśmy roślin i sami nie bylibyśmy w stanie przetrwać. A jednak musimy do tego dobrodziejstwa podchodzić z odpowiednią rezerwą. Jeśli promienie słoneczne będą zbyt mocno atakowały naszą skórę, to jesteśmy na rażeni na szereg przypadłości. Między innymi może dojść do wysuszenia skóry. Oczywiście na suchą skórę możemy cierpieć bez względu na słońce. Można się go nabawić w wiele różnych sposobów, dlatego zaleca się profilaktykę. Nawadnianie się i stosowanie odpowiednich kosmetyków powinno być dobrym pierwszym krokiem.