reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Rozpoczęcie robót przy ul. Unruga w Gdyni – nowy termin i plany

W przyszły poniedziałek, dokładnie 11 grudnia, ruszą prace związane z rozbudową ulicy Unruga w Gdyni, co oznacza, że rozpoczynają się one o siedem dni później, niż pierwotnie planowano. Do chwili obecnej, działania budowlane ograniczały się wyłącznie do obszarów poboczy.

W zaplanowany na poniedziałek dzień startu prac, dojazd od strony ulicy Śmidowicza do ulicy Unruga będzie niemożliwy, co jest efektem konieczności zamknięcia tego fragmentu drogi.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez urzędników, przesunięcie terminu rozpoczęcia prac do 11 grudnia wynika z niekorzystnych warunków atmosferycznych. Prace te mają na celu przygotowanie gruntów pod budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Unruga, Śmidowicza i Bosmańskiej. Wraz z ich rozpoczęciem, nastąpią również zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Dotychczasowe prace były prowadzone jedynie na poboczach ul. Unruga, w jej części między Estakadą Kwiatkowskiego a ul. Cechową. Działania te nie przyczyniały się do utrudnienia ruchu drogowego, a ich zauważenie mogło skłonić niektóre osoby do wnioskowania, że są to prace docelowe. Niestety, musimy zaznaczyć, że jest to błędne przypuszczenie.