reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Zmiany w organizacji ruchu na Obwodnicy Trójmiasta zaplanowane na środowy wieczór

W nocy z 15 na 16 września, zaczynając od godziny 20:00, kierowcy korzystający z Obwodnicy Trójmiasta (S6) muszą liczyć się z utrudnieniami. Między węzłami Gdynia Wielki Kack i Gdańsk Osowa, zarówno w kierunku północnym, jak i południowym, drogowcy planują zajęcie lewych pasów jezdni. Przewidziane są także dwukrotne, krótkotrwałe przerwy w ruchu o godzinach 22:00 i 23:00.

Komunikat na ten temat przekazał Mateusz Brożyna, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA. Zapowiedział wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, która potrwa do godziny 5:00 w czwartkowy poranek. Informacje te dotyczą kierowców poruszających się trasą S6 między węzłami Gdynia Wielki Kack a Gdańsk Osowa, niezależnie od kierunku jazdy.

Rzecznik podkreślił, iż konieczność wprowadzenia tych zmian wynika z prac związanych z montażem poziomej poprzeczki bramownicy. Wykonanie tych czynności wymaga krótkotrwałego zamknięcia jezdni w stronę Gdyni i Łodzi, o czym kierowcy powinni być świadomi udając się w tę trasę w planowanym czasie.