reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Sekcja zwłok dziecka znalezionego w śmieciach

pociąg

Sekcja zwłok dziecka, znalezionego w Eko Dolinie.

Pisaliśmy ostatnio o zwłokach dziecka znalezionych na wysypisku śmieci. Konkretnie chodzi o zakład unieszkodliwiania odpadów Eko Dolina w Łężycach. Niczego jeszcze wtedy nie było wiadomo. Gdy dochodzi do tak makabrycznego odkrycia zawsze bierze się pod uwagę kilka konkretnych okoliczności oraz próbuje się uściślić parę kwestii.

Jak wyglądają procedury w przypadku znalezienia zwłok dziecka?

Przede wszystkim ważne jest ustalenie tożsamości dziecka oraz jego rodziców. Czasami udaje się odnaleźć osoby, które porzuciły dziecko. Bywa tak, że to sąsiedzi lub znajomi zauważają coś niepokojącego. Jeśli znamy kobietę w ciąży, a potem widzimy, że nigdy nie ma ze sobą żadnego dziecka, to może być to powód do niepokoju.

Oczywiście nie można od razu zakładać najgorszego. Różne dzieją się sytuacje w życiu ludzkim i kobieta taka mogła po prostu oddać dziecko do adopcji. Zdarza się, że gdy kobieta nie ma warunków do wychowywania dziecka, oddaje go do adopcji dla jego własnego dobra. Tak, aby mogło trafić do rodziny, która zaoferuje mu więcej. Nie należy piętnować takiej kobiety, a wręcz przeciwnie. Należy jej się duży szacunek, że zdołała przetrwać całą ciążę, zwłaszcza w czasach, gdy  coraz szerzej normalizuje się aborcję.

Sekcja zwłok dziecka z Łężyc trwa

15 marca 2021 poddano zwłoki dziecka sekcji. Jest kilka spraw, które trzeba ustalić, aby móc usprawnić śledztwo. Między innymi trzeba się upewnić, czy dziecko trafiło do śmieci żywe, czy wyrzucono dopiero jego zwłoki. Należy również sprawdzić, czy na ciele noworodka są jakieś ślady pobicia. Wszystkie takie drobne szczegóły mogą pomóc w sprecyzowaniu okoliczności, niezbędnych do zrozumienia całego zajścia.

Matka dziecka  – czy coś o niej wiemy?

Nie wiemy nic na temat matki dziecka. Jeśli uda się ją odnaleźć to koniecznym będzie postawienie jej przed sądem. Niewykluczone, że będzie musiała ponieść odpowiedzialność karną. W sytuacjach zabójstwa zawsze bada się poczytalność sprawcy. Może się okazać, że matka była chora psychicznie lub w stanie bardzo silnego szoku.