reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Zwłoki noworodka w Łężycach – makabryczne znalezisko

zwłoki noworodka

Zwłoki noworodka w Łężycach

Zwłoki noworodka to straszne odkrycie. Doszło do niego w Łężycach 12 marca 2021, a miało to miejsce w zakładzie unieszkodliwiana odpadów. Jedna z pracownic zakładu znalazła zwłoki dziecka na taśmie sortującej śmieci. Całą sytuacją natychmiast zajęła się prokuratura. Wedle wstępnych ustaleń, dziecko to wcześniak, który urodził się w ósmym miesiącu ciąży.

Co wiemy o sprawie?

Grażyna Wawryniuk (Prokuratura Okręgowa w Gdańsku) podaje oficjalne informacje. Wiemy również, że śmierć nastąpiła od jednej do trzech dób przed znalezieniem zwłok. Lekarz stwierdził również, że na ciele występują obrażenia. Niestety nie wiadomo dokładnie, jak do nich doszło. Więcej szczegółów na ich temat będzie można określić dopiero dopiero podczas sekcji zwłok.

Jeśli chodzi o badanie tej sprawy, to istnieje jeszcze jedna kwestia, która w tym wypadku nie jest jasna. Nie wiadomo, czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe. Jeśli urodziło się żywe, to oznacza to, że mamy do czynienia z zabójstwem. Nie oznacza to jednak, że w przeciwnym wypadku sprawa nie jest poważna. Porzucenie dziecięcych zwłok na śmietniku jest na tyle makabrycznym wydarzeniem, że nie wolno go bagatelizować.

Zwłoki noworodka – poszukiwania matki

Policja jest w tym momencie w trakcie szukania matki znalezionego dziecka. Jeśli ktoś zna kobietę, która była w ciąży, a teraz nie ma dziecka, proszony jest o kontakt z policją. Takie sytuacje zawsze są trudne, bo wiele osób może się obawiać stawiania bezpodstawnych oskarżeń. Niektórzy mogą zatajać informację z obawy przed zniszczeniem relacji z kimś. Mimo to w sprawach tak poważnych zachęca się, aby być czujnym.

Niechciane dziecko – jak się zachować?

Przypadki dzieciobójstwa nie są codziennością, ale wciąż są poważnym problemem. Takich zbrodni dokonują często młode matki, które sytuacja życiowa tak przytłacza, że nie potrafią podejmować racjonalnych decyzji. Rozpacz i nieszczęście popycha ich wtedy do tak okropnego kroku. Przypominamy więc, że nigdy nie jest to dobrym rozwiązaniem. Zawsze dziecko można oddać do adopcji, albo zostawić w oknie życia. Decyzje takie nigdy nie są łatwe, ale pamiętajmy, że życie i dobro dziecka są w takich sytuacjach najważniejsze.