reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Ślubowanie nowych klas mundurowych w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie

Wtorek, 24 października, był dniem wyjątkowym dla uczniów pierwszych klas mundurowych Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie. To właśnie wtedy odbyło się ich uroczyste ślubowanie. Co warto podkreślić, na przestrzeni dziejów placówki po raz pierwszy zobowiązania złożyli nie jedynie uczniowie klas wojskowych i policyjnych, ale także klasy penitencjarnej – nowego dodatku do oferty edukacyjnej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się symbolicznym wprowadzeniem sztandaru szkoły, a następnie nastrojowe odśpiewanie hymnu państwowego. Wszystko to miało miejsce w atmosferze pełnej powagi i patriotyzmu.

Dorota Nowicka-Klimowicz, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie, podkreśliła znaczenie tego dnia dla całej społeczności szkolnej podczas rozmowy z Twoją Telewizją Morską. „To jest bardzo ważny moment. Uroczystość odbywa się w ceremoniale wojskowym. To dla nas święto szkoły. Jest to także okazja do świętowania dla rodziców. Rezerwują sobie czas, żeby spędzić ze swoimi dziećmi ten uroczysty dzień. Jest to wszystko dla nas bardzo ważnym elementem naszego rozwoju, naszej tożsamości, jako jednej z największych szkół mundurowych w Polsce”, powiedziała.