reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Aquapark w Redzie: 10 osób utknęło w rurze

Aquapark w Redzie

Aquapark w Redzie: 10 osób utknęło w rurze

Aquapark w Redzie to jedna z ciekawszych atrakcji na Pomorzu. Czasem jednak nawet i tam dochodzi do małych incydentów, czego przykład mieliśmy w ten weekend.  Z powodu awarii prądu 10 gości utknęło w rurze, która stanowiła część zjeżdżalni wodnej.

Niestety nie mieli szczęścia ci, którzy postanowili kąpać w aquaparku w ostatni weekend. W popularnym parku wodnym w Redzie doszło do awarii, w wyniku której goście utknęli w rurze. Nie chodzi oczywiście o żadną rurę kanalizacyjną, ale o zjeżdżalnię wodną, która jest jedną z  większych atrakcji tego parku.

Brak prądu przyczyną awarii

Problemem było odcięcie zasilania przez elektrownie. Goście utknęli, gdy tylko na moment zabrakło prądu. W tym momencie znajdowało się tam 10 osób. Na miejscu szybko znalazła się straż pożarna, ale już było za późno. Nie dlatego, że coś się gościom stało. Wręcz przeciwnie. Udało się ich ewakuować jeszcze przed przyjazdem strażakom, przez co w ogóle nie byli już oni potrzebni.

Zjeżdżalnia w Aquaparku w Redzie

Zjeżdżalnia, na której doszło do zdarzenia, to jedna z głównych atrakcji tego parku wodne. Nosząca dźwięczną nazwę Aquaspinner zjeżdżalnia ma 29 metrów wysokości i 160 metrów długości. Jej cechą charakterystyczną jest to, że rura obraca się wokół własnej osi. Zjeżdża się z niej na dwuosobowym pontonie. Warto zaznaczyć, że gdy pojawiła się ona w parku, był to pierwszy tego rodzaju obiekt w całej Europie.