reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Co znajdą w Redzie miłośnicy przyrody?

Pomorze to miejsce, które obfituje w piękne okolice. Czy w takiej właśnie okolicy leży Reda?

Wody

Reda leża nad rzeką Redą i stąd właśnie bierze się nazwa tego miasta. To niewielka rzeczka, ale bardzo charakterystyczna przez wiele meandrów. Swój początek ma we wsi Strzebielno, a wpływa do Zatoki Puckiej. Jej ukształtowanie sprawia też, że dodaje Redzie malowniczości. Niestety, na wiosnę intensywnie wzbiera, co może powodować lokalne podtopienia.

Rzeka spodoba się wszystkim fanom kajakarstwa. Są tutaj regularnie organizowane spływy. W kajaku możemy obserwować nie tylko miasto, ale także dziką przyrodę.

Lasy

Północne i zachodnie tereny miasta przylegają do Puszczy Darżlubskiej.  Znajdują się tutaj 2 rezerwaty przyrody – Darżlubskie Buki i Źródliska Czarnej Wody.  W Puszczy rosną takie drzewa jak buki, dęby, jesiony, olchy i wiele innych. Swoje źródła mają tu 2 rzeki – Piaśnica i Gizdepka.

Park miejski

Oficjalna nazwa parku to Miejski Park Rodzinny w Redzie. Położony jest na rzeką Redą. To miejsce, gdzie można wybrać się na spacer i podziwiać zieleń, a także zwierzęta. Jest tu bowiem kilka stawów, na których zadomowiły się kaczki i inne ptaki.

Swoje miejsce znajdą tu też dzieci, ponieważ w parku funkcjonuje plac zabaw. W parku na rzeką jest też niewielka plaża, gdzie możemy wypożyczyć kajak. To właśnie tutaj rozpoczyna się wiele spływów po Redzie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tu także siłownię plenerową i skatepark.

W parku jest też amfiteatr w którym odbywają się różnorakie wydarzenia kulturalne i koncerty.

Bliskość morza

Reda położona jest zaledwie ok. 15 km od Bałtyku. To sprawia, że miasto jest idealną bazą wypadową podczas urlopu. Reda znajduje się blisko takich nadmorskich miejscowości jak Rewa i Mechelinki, ale co najważniejsze – Gdynia i pozostałe miejscowości Trójmiasta. Z Gdyni możemy łatwo dostać się także na Hel. W Gdyni możemy zaś podziwiać niewielki odcinek klifu.

Reda to miejscowość, która na pewno spodoba się miłośnikom przyrody i aktywnego wypoczynku. Można podziwiać tutaj lasy i rzeki. Zaletą miasta jest także bliskość morza.