reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Kierowców z Redy zaskoczył przymrozek

Kierowcy z Redy, którzy rano mieli wyjechać swoimi autami, zaskoczyli się niemiło. Musieli trochę poskrobać, aby ich szyby były transparentne. Oczywiście nie mamy jeszcze zimy w pełni, ale i tak takie sytuacje nie są przyjemne.

Niedługo trzeba też będzie zmienić opony. Jeśli pojawi się prawdziwy mróz, to w oponach letnich sami prosimy się o wypadek. Potrzebujemy odpowiedniej przyczepności, aby nie wpaść w poślizg. Może się on skończyć tragicznie nie tylko dla nas, ale też dla innych kierowców i pieszych.

Czy zima będzie sroga?

Czy możemy spodziewać się tego, że zima będzie ciężka dla kierowców? Samo wystąpienie przymrozków pod koniec października niczego nie przesądza. Mimo to może niepokoić, bo wszyscy chcielibyśmy, aby było nam ciepło i żeby warunki na drodze nam sprzyjały.

Jak się ubrać na zimę?

Zima już nadchodzi mały krokami. Przestawiliśmy zegarki, a teraz czas na zmianę garderoby. Przede wszystkim potrzebujemy ciepłych butów. Jeżeli przemarzną nam stopy, to trudno będzie nam zachować temperaturę reszty ciała. Kupując buty na zimę, musimy zwrócić uwagę na ich jakość. Czas pożegnać się z przewiewnymi letnimi butami i zaopatrzmy się w coś, co ochroni naszą stopę przed mrozem.

Nie można też zapominać o reszcie ciała. Jeśli chcemy, aby nam było ciepło potrzebujemy też jakiejś solidnej kurtki albo płaszcza. Nie zapominajmy również o czapce, szaliku i rękawiczkach. Wszystko oczywiście w zależności od tego, jaka dokładnie temperatura będzie panować w dany dzień.

Pogoda w Redzie na najbliższe dni

Właśnie zaczął się nowy tydzień i czas na robienie nowych planów. Czy pogoda będzie tym planom sprzyjać? To już zależy, co chcemy robić, a prezentuje się ona następująco.

Jutro (1.11.2022) będzie 13 stopni. Wilgotność powietrza wyniesie 92%, więc jeśli planujemy spacer, to powinniśmy się nieco cieplej ubrać. Zapowiada się też kilka deszczowych dni. Popadać może w piątek, sobotę, niedzielę i następny poniedziałek.