reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Redy w akcji sprzątania miejscowości

W sobotę, 20 kwietnia 2024 roku, młodzi strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej w Redzie pokazali swoją społeczną odpowiedzialność. Odstąpili na chwilę od swoich codziennych obowiązków i zaangażowali się w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego – konkretnie w sprzątanie swojego miasta.

Tym razem zadanie, które podjęli druhowie z MDP OSP Reda, nie miało bezpośredniego związku z gaszeniem pożarów czy udzielaniem pomocy w nagłych sytuacjach. Mimo to, ich aktywność była równie istotna i godna pochwały. Pokazali bowiem, że ochrona środowiska jest sprawą bliską ich sercom.

Pochwalili się wynikami swojej pracy. Jak informują: „w trakcie porządkowania Redy zebraliśmy aż czternaście worków o pojemności 120 litrów każdy. Nie zabrakło również większych elementów – gabarytów.” Wśród nich znalazły się m.in. okna, kanapa, dwie pary drzwi balkonowych, dwie walizki oraz cztery palety.

Warto podkreślić, że w tę proekologiczną inicjatywę zaangażowali się również inni mieszkańcy Redy i okolic. Pokazuje to, jak ważne jest dla nich utrzymanie czystości i dbanie o stan środowiska naturalnego.