reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Nowy park handlowy w Redzie

nowy park handlowy

Nowy park handlowy już wkrótce pojawi się w Redzie

Nowy park handlowy już wkrótce ma powstać w Redzie. Chodzi o inwestycję, której głównym operatorem będzie sieć supermarketów Aldi. Inwestycja dotyczy wybudowania specjalnej przestrzeni handlowej, gdzie będzie można umieścić kilka sklepów. Ma to przynieść nie tylko dużo zysk dla lokalnych przedsiębiorców, ale także dla miejskiej gospodarki.

Za budowę tego parku odpowiada firma EDS Retail Park. Zajmuje się ona stawianiem tego rodzaju obiektów w całej Polsce. Sukcesy odniosła między innymi w Legnicy czy Debrznie.

Czym są parki handlowe?

Czym jest park handlowy? Jest to taka przestrzeń zabudowana, w której znajdują się sklepy. Ta idea może się na pierwszy rzut oka kojarzyć z galerią handlową, ale istnieje pewna różnica. Galerie handlowe zwykle mają jeden wspólny korytarz dla wszystkich sklepów i łączą ze sobą wiele funkcji. Mieszczą w sobie sklepy spożywcze, odzieżowe a także punkty gastronomiczne takie jak restauracje i bary fast food. Park handlowy jest zwykle dosyć prostą konstrukcją architektoniczną, składającą się z ograniczonej liczby pomieszczeń. Do każdego z nich jest osobne wejście od strony ulicy, więc przypominają one nieco bloki mieszkalne. Z tą tylko różnicą, że nie służą do zamieszkania, ale do zorganizowania w nich przestrzeni handlowych.

Po co mieszkańcom taka infrastruktura?

Mieszkańcom wielu miasta, zwłaszcza tych niewielkich, może się wydawać, że nie ma u nich w okolicy miejsca na wybudowanie supermarketu albo galerii handlowej. Bardzo często jest to prawda, ale park handlowy ma taką zaletę, że nie zajmuje aż tak dużo miejsca. Do tego może pomieścić w sobie kilka różnych sklepów, dzięki czemu mnogość towarów i usług, na jakie możemy tam sobie pozwolić, pojawia się w przyjemnej, kompaktowej formie. Zazwyczaj mieszkańcy chwalą sobie, że ich w ich otoczeniu pojawiają się takie placówki. Czasami supermarkety, które się w nich znajdują, są na tyle duże, że wypełniają całą tę przestrzeń. Zwykle jednak jest w nich wystarczająco miejsca, aby zmieściły się także pomniejsze sklepy lub punkty usługowe.