reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Pogoda w Redzie. Czy będzie padać śnieg?

pogoda w Redzie

Pogoda w Redzie na na najbliższe dni

Pogoda w Redzie prezentuje się bardzo ciekawie. Oczywiście o letnich upałach możemy już sobie pomarzyć, ale każda pora roku ma swoje uroki. Jesień zachwyciła nas kolorowymi liśćmi i chłodną aurą, a zima ma dla nas piękny biały śnieg. Mimo że grudzień się dopiero zaczął, to już pojawiły się pierwsze płatki śniegu.

Dzieci w Redzie już kilka dni temu obserwowały przez okno spadający śnieg i chciały wyciągać rodziców na sanki. Niestety na sanki jeszcze za wcześnie, ponieważ to wymaga warunków specjalnych. Póki co można jedynie chodzić na spacer i napawać się przyjemną zimną atmosferą, którą już zaczyna czuć.

Śnieg w Redzie będzie padał jeszcze przez kilka dni

Dzisiaj i wczoraj mieszkańcy Redy musieli liczyć się z opadami śniegu. A jak wygląda perspektywa na najbliższy tydzień? Dla tych, którzy lubią ten biały opad, mamy dobrą wiadomość. Śnieg ma padać przez cały tydzień, choć jutro i w niedzielę będzie to śnieg z deszczem. Ci więc, którzy lubią się oddawać zimowym rozrywkom, będą musieli mieć świadomość, że przez te dwa dni może go nieco stopnieć. Ale tak czy siak możemy być pewni, że czeka nas naprawdę śnieżny okres w roku. Ostatnia lata nie były zbyt dobre, jeśli chodzi o zimę. Było dużo mrozu a śniegu tylko trochę. W tym roku jednak zapowiada się na bardzo przyjemną zimę.

Zima zła?

W zimie czeka na nas wiele zagrożeń, ale znamy sposoby na chronienie się przed nimi. Jednym z nich jest przeziębienie, które nie jest nam straszne, jeżeli będziemy pamiętać, aby nie wychładzać określonych części ciała. Ważną są między innymi stopy. Jeżeli nosimy niewłaściwe buty w zimie, to jest bardzo duże ryzyko, że stopy nam przemokną, a to oznacza bardzo mały krok do przeziębienia. Warto też pamiętać, aby po powrocie z zimowego spaceru odpowiednio się ogrzać. Najlepiej usiąść sobie w pobliżu kaloryfera i wziąć kubek gorącej herbaty. Przykrycie się kocykiem też jest dobrym planem.