reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Oświadczenie majątkowe prezydent Dulkiewicz

oświadczenie majątkowe

Oświadczenie majątkowe prezydent Dulkiewicz

Oświadczenie majątkowe prezydent Dulkiewicz: Wiemy, że w 2020 roku Aleksandra Dulkiewicz, obecna prezydent Gdańska, zarobiła 150 tyś złotych. Jest to nieco mniejsza kwota (mniejsza o 10 tys.) niż w roku poprzednim. Do jej rodzinnego budżetu z kolei wpłynęło ok. 4,1 tys. euro, co można przeliczyć na mniej więcej 19 tys. zł. Są to pieniądze, które pani prezydent otrzymała w ramach diety za uczestnictwo w Europejskim Komitecie Regionów. Skąd ten niewielki spadek zarobków Aleksandry Dulkiewicz?

Oświadczenie majątkowe Aleksandry Dulkiewicz w 2021 roku

Wiąże się to z jej brakiem udziału w radzie nadzorczej miejskiego stadionu. Wcześniej część majątku zawdzięczała właśnie udziałowi w tej radzie. Wiemy, że pani Dulkiewicz posiada także połowę udziału w jednym ze spółdzielczych mieszkań własnościowych. 100 tysięcy złotych zaś to wartość oszczędności oraz papierów wartościowych. Mieszkańcy Gdańska mogli się zapoznać z tym stanem rzeczy dnia 5.05.2021 roku. Sprawa oświadczeń majątkowych wyglądała trochę inaczej w tamtym roku, gdyż termin składania oświadczeń przedłużono do końca maja. Miało to związek z pandemią COVID-19, a dokumenty także podlegały wtedy kwarantannie.

Powrót do starych, „przedcovidowych” zasad

Do poprzednich procedur powrócono jednak w tym roku, a więc wojewoda miał na swoim biurku wszystkie dokumentu już pod koniec kwietnia. Jak konkretnie wyglądają oszczędności obecnej prezydent gdańska? Odrębny majątek Pani Dulkiewicz stanowi 62 tys. zł. Do tego dochodzi 16 150 zł na koncie emerytalnym, polisa na życie, wynosząca 500 tys. zł, 250 euro oraz 50 dolarów amerykańskich. Są to oczywiście wartości przybliżone.

Majątek obecnej prezydent Gdańska

Dowiadujemy się także, że Aleksandra Dulkiewicz ma połowę udziałów w mieszkaniu spółdzielczym, które jest warte ok. 400 tys. złotych. Jest to nieruchomość o powierzchni powyżej 63 metrów kwadratowych, więc jest to zdecydowanie duże mieszkanie. Do jej majątku możemy zaliczyć również akcje 4 spółek skarbu państwa, a są to: KGHM, PKO BP, Jastrzębska Spółka Węglowa oraz ENERGA S.A.) Akcje te są łącznie warte 12,6 tys. zł.
Aleksandra Dulkiewicz sprawuje swój urząd od dnia 11 marca 2019 r. Wybranie nowego prezydenta było wtedy konieczne, gdyż jej poprzednika, Pawła Adamowicza, zamordowanego podczas koncertu WOŚP. Obecna prezydent zarobiła w tamtym roku 150 800,52 zł. Przypominamy, że zasiadała ona także w Europejskim Komitecie Regionów. To dodatkowe źródło dochodów przyniosło jej 4117 euro, czyli ok. 19 tys. złotych (przeliczając na kurs z maja 2021 r.)

Wiemy też, że jest ona właścicielką dwóch kard kredytowych o limitach 12 oraz 7 tys. złotych, a także odnawialnego kredytu konsumpcyjnego na kwotę 8,5 tysiąca złotych. Pod koniec roku 2019 miała ona nieco mniej oszczędności niż dzisiaj (mniej o 5 tys.). Również różni się kwota w euro, która wtedy wynosiła 400 a dzisiaj 150. Mieszkanie, w którym ma udziały, również wyceniała wtedy na niższą kwotę (300 tys. złotych). Indywidualne oszczędności emerytalne prezydent Gdańska również były niższe niż dzisiaj.