reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Wyróżnienie od starosty wejherowskiego dla dwóch policjantów z Redy za heroiczną interwencję

Dwa mundurowe z Redy zostały uhonorowane przez starostę wejherowskiego, Gabriela Lisius, po tym jak ich odważne i profesjonalne działania uratowały dwa życia. W trakcie pożaru budynku w Redzie, nie bacząc na zagrożenia, wdarli się do środka i ewakuowali dwóch mężczyzn.

Ich natychmiastowa reakcja i odpowiednie działanie przyczyniło się do uniknięcia potencjalnej tragedii. Starosta wejherowski wyraził swoje podziękowania i uznanie dla funkcjonariuszy, chwaląc ich za wzorowe zachowanie i poczucie obowiązku obywatelskiego.

Gabriela Lisius, starosta wejherowski z dumą skomentowała: „Jestem szczęśliwa, że możemy polegać na tak oddanych pracownikach naszych służb policyjnych. Ci dwaj młodzi policjanci bez wahania podjęli akcję ratowniczą i uratowali ludzkie życie z płonącego budynku”.

Do heroicznego czynu doszło na początku 2024 roku. Funkcjonariusze przyznali, że decyzja o działaniu była spontaniczna, ale jednocześnie podjęli ją bez najmniejszego namysłu.

„Podjął się tutaj nasz trening i wspólne protokoły. Gdy jeździsz z kimś przez pewien czas, powstaje zupełnie inny poziom zaufania i współpracy” – powiedział sierżant Sergiusz Frankowski z Komisariatu Policji w Redzie.

„Pierwsi przybyliśmy na miejsce zdarzenia. Postanowiliśmy wejść do zadymionego budynku. Udało nam się ewakuować dwie osoby, które na szczęście nie odniosły żadnych obrażeń” – dodał starszy posterunkowy Krzysztof Przybylski, także z Komisariatu Policji w Redzie.