600 tysięcy złotych to przybliżona kwota nowej inwestycji. Tym razem dotyczy ona wygody mieszkańców, którzy podróżują pociągami. Oczywiście podana kwota dotyczy całego województwa, ale inwestycja obejmuje również Redę. Czy faktycznie te zmiany ułatwią życie podróżującym?
Inwestowanie w transport kolejowy jest niezwykle ważny dla komunikacji międzymiastowej. Niedawno pomysł na modernizację znalazły władze Wejherowa.
Nowe oznakowania?
Spójrzmy sobie na cały odcinek między Słupskiem a Gdynią. Znajduję się aż 120 nowych tablic, których celem jest zagwarantowanie lepszej orientacji. Każdy chyba miał takie sytuacje, w których nie mógł znaleźć swojego peronu, albo nie wiedział, gdzie dokładnie zatrzyma się pociąg, na który czeka. Nie ma się co temu dziwić. Klasyczne tablice informacyjne nie są zbyt czytelne, a kiepskie nagłośnienie komunikatów głosowych i długie kolejki do punktów informacyjnych w ogóle tego nie ułatwia. Władze województwa uświadomiły sobie, że jest tylko jedno rozwiązanie tego problemu. Chodzi oczywiście o wprowadzenie zupełnie nowych oznaczeń. Mieszkańcy Redy mają szczęście, bo pojawiły się one również u nich. Teraz, gdy będziemy chcieli przejechać się do innej miejscowości, nie będziemy musieli spędzać godziny na dworców, próbując się połapać w oznaczeniach.
Nie tylko w Redzie?
Zmiany dotknęły nie tylko Redę, ale i kilka innych miejscowości w okolicy. Chodzi o Rumię, Bożympol, Luzinię i Wejherowo. Takie kompleksowe prowadzenie modernizacji jest jedynym sensownym z perspektywy finansowej. Gdyby przeprowadzano je w każdej miejscowości osobny, to koszty organizacji byłyby tak duże, że całą inicjatywę trzeba by było uznać za klapę. Na szczęście województwo zna się planowaniu i tak organizuje swoje inwestycje, aby były jak najkorzystniejsze zarówno finansowo, jak i dla wygody mieszkańców.
Pociągi jako jeden z najważniejszych środków transportu
Pociągi są wciąż bardzo ważnymi środkami transportu dla mieszkańców. Dzięki swojej szybkości są dużo skuteczniejsze od autobusów czy tramwajów. Do tego, z wiadomych powodów, nie dotyczą ich klasyczne przepisy ruchu drogowego, a więc nic nie może stanąć im na przeszkodzie. Jeśli więc chcemy przejechać długi odcinek drogi, a nie mamy do dyspozycji samochodu osobowego, to wniosek jest prostu. Kupujmy bilet kolejowy i wsiadajmy do wagonu.
Przeczytaj również
Sześćdziesiąt lat małżeństwa uhonorowane Medalem Róży: Uroczystość w Redzie
Władze Redy spotkają się z twórcami fotografii w ramach zabawy "Reda z widokiem"
W Redzie powstanie zbiornik retencyjny, który dostarczy mieszkańcom nową przestrzeń rekreacyjną