reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Dwie nowe inwestycje drogowe w Redzie mają na celu usprawnienie ruchu w mieście

W Redzie, mieście na Pomorzu, planowane są strategiczne zmiany w organizacji ruchu. Inwestycja drogowa polegająca na budowie dwóch nowych rond ma zacząć się wiosną 2024 roku. Jest to działanie podjęte w celu poprawy efektywności przepustowości skrzyżowań i ułatwienia poruszania się po tej części miasta. Warto zwrócić uwagę kierowców na nadchodzące utrudnienia związane z realizacją przedsięwzięcia.

Decyzja o sfinansowaniu projektu została niedawno potwierdzona przez umowę podpisaną w Starostwie Powiatowym w Wejherowie. Umowa dotyczy współpracy między powiatem a miastem Reda, a jej celem jest budowa dwóch rond: położonego na skrzyżowaniu ulic Gniewowskiej i Leśnej oraz drugiego na skrzyżowaniu Kamiennej i Konopnickiej.

Robert Lorbiecki, dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego, w rozmowie z Twoją Telewizją Morską wyjaśnił główne cele przedsięwzięcia. Jak stwierdził, głównym celem jest podniesienie przepustowości skrzyżowań. Inwestycja będzie obejmować konstrukcję nowych podbudów, usunięcie potencjalnych kolizji oraz całkowitą przebudowę skrzyżowań – włącznie z przejściami dla pieszych, doświetleniem, kanalizacją deszczową, ciągami pieszo-rowerowymi i regulacją zjazdów.

Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy, podkreślił również znaczenie ulicy Gniewowskiej. Jak zauważył, ta droga stanowi istotny element systemu drogowego miasta, prowadząc część ruchu ze zjazdu z Trasy Kaszubskiej.