reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Zatrzymanie trzech osób poszukiwanych nakazem sądowym w Wejherowie

Podczas służby, która miała miejsce w czwartek 11.04.2024 roku, funkcjonariusze z komendy w Wejherowie zatrzymali aż trzy osoby, na które wydano sądowy nakaz aresztowania. Wykonując swoje obowiązki służbowe, zatrzymali jednego mężczyznę, który spędzi w areszcie śledczym dokładnie rok i 2 miesiące. Pozostałe dwie osoby również trafiły za kraty, choć ich pobyt w areszcie będzie krótszy.

Asp. sztab. Anetta Potrykus, pracująca jako oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie, przekazała więcej szczegółów o tej sytuacji. Jak informuje, całe zdarzenie miało miejsce o godzinie dziewiątej rano. To właśnie wtedy dzielnicowi z Wejherowa przeprowadzali rutynowy obchód swojego rejonu służbowego i sprawdzali różne lokalizacje.

Wydarzenia nabrały tempa, gdy na jednej z ulic wejherowskiego miasta policjanci skontrolowali dokumenty 64-letniego mieszkańca. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie zarządzania o ustaleniu miejsca pobytu. Co więcej, wydano na niego sądowy nakaz aresztowania w celu odbycia kary pozbawienia wolności trwającej rok i dwa miesiące.